top of page

 НАВЧАЄМОСЬ ГРАЮЧИ...

В дошкільному закладі створене комплексне середовище для реалізації  освітніх завдань. Освітньо-виховна робота з дітьми проводиться з урахуванням особистісно-орієнтованого, інтегрованого, діяльнісного підходів, вікових особливостей розвитку дітей відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, програми розвитку "Впевнений старт", виховання і навчання дітей "Дитина", парціальних програм, нормативно-правових документів, затверджених законодавством. З огляду  на  те, що  ігрова  діяльність  є  провідною  у  дошкільному  віці, гра  широко  використовується  у  навчально-виховному  процесі  закладу. Організована навчально-пізнавальна діяльність у дошкільному закладі не обмежується тільки заняттями, як найбільш популярною організаційною формою, а вводяться і такі форми: індивідуальна робота навчально-пізнавального спрямування;  елементарні досліди, пошукові ситуації у повсякденному бутті; нетрадиційні свята та розваги, спортивно-масові та тематичні заходи.

Індивідуальна робота навчально-пізнавального спрямування.

При проведенні різних видів діяльності педагоги приділяють особливу увагу розвитку ініціативи дошкільнят, забезпеченню принципа поступового ускладнення та врахування особливості групи в цілому та окремих вихованців, вирішенню проблемних ситуацій, обговоренню гіпотез, творчому спілкуванні та роздумах, продуктивній дитячій діяльності. Використання сучасних методів в роботі з дітьми сприяє активізації здібностей кожної дитини, їх розвитку  та  вихованню, формуванню життєвої компетентності.

Елементарні досліди та пошукові ситуації у повсякденному  бутті.

В навчально-виховному  процесі навчального закладу широко використовується гра, як самостійна форма роботи з дітьми, та як ефективний засіб і метод розвитку, виховання і навчання в інших організаційних формах, тому, що в грі створюється зона найближчого розвитку, проявляються та розвиваються психічні процеси та новоутворення дошкільного віку, відбувається опанування соціального простору через спілкування з дорослими та однолітками. Зі своїми вихованцями педагоги закладу проводять заняття, спостереження екскурсії, пошуково-дослідницьку діяльність, в яких розвивають інтерес до природного оточення, сенсорні відчуття та збагачують чуттєвий дослід, що сприяють розвиткові мислення та мовлення, викликають потребу в дбайливому ставленні до природи та оточуючих.

 Нетрадиційні  свята   та   розваги.

 

  Свята, які проводяться у дошкільному навчальному закладі спрямовані на те, щоб духовно і культурно збагачувати маленьку особистість, сприяти її успішній соціалізації, широко відкривати їй особливості і традиції рідного та інших народів, розширювати знання дитини про саму себе і про навколишеій світ. Організовані в закладі дитячі свята забезпечують формування у  дітей вміння реагувати на прояви естетичного в мистецтві та житті, розуміти засоби художньої виразності різних видів мистецтва та вміти застосовувати їх у самостійной діяльності, проявляти ініціативу, творчість, отримувати насолоду від участі у святковому заході.

 Спортивно-масові та тематичні заходи.

 

 В дошкільному навчальному закладі головна увага приділяється зміцненню здоров'я та фізичному розвитку вихованців. Для здійснення фізкультурно-оздоровчої  та профілактичної  роботи створені хороші умови. Щоб заняття проходили весело, а робота була результативною,педагоги закладу використовують нестандартне обладнання, яке  виготовлено  своїми руками. Для корекції плоскостопості  у дітей тренажер "Стежка здоров'я", тренажер "Дошка з гумовою тасьмою". Для проведення дихальнох гімнастики "Чарівне коло", тощо.  Щорічно діти старшого віку приймають участь у малій міській олімпіаді "Старти рум'яних". Дуже цікаво проводяться і  спортивні  свята, учасниками яких  обов'язково  є  і  батьки.Разом  з  ними педагоги спрямовують свої  зусілля на зміцнення здоров'я малят та їх фізичний розвиток. 

bottom of page